Zámek Bojnice

Termální lázně BOJNICE

Bojnice jsou historické lázeňské město ležící nedaleko českých hranic se Slovenskem, zhruba 1 km západně od Prievidzy v Trenčianském kraji.


Zámek Bojnice

Bojnický zámek je romantický zámek s částečně zachovalým původně gotickým a renesančním hradním jádrem. Leží na severním okraji slovenského lázeňského města Bojnice. Malebný Bojnický zámek často posloužil jako kulisa filmařům, natáčela se zde mimo jiné i část filmu Šíleně smutná princezna či film Pán a Hvězdář.

Zámek Bojnice První písemné zprávy o hradu Bojnice, v té době ještě dřevěném hradišti, pocházejí již z roku 1113. Dnešní vzhled zámku nejvíce ovlivnili Pállfyové, kteří ho vlastnili od roku 1643 až do vzniku Československa, kdy zámek koupil Tomáš Baťa. Prvními majiteli byli synové velmože Kazimíra z rodu Hont-Poznan, kteří se spolčili s Matúšem Čákem Trenčanským. Hrad vzápětí přešel do jeho majetku. Po jeho smrti se stal královským majetkem a jako takový vícekrát měnil majitele, patřil např. Gilethovcům, Ladislavovi z Opole, pánům z Jelšavy a nakonec Noffryovcům, kteří hrad Bojnice rozšířili a opevnili. Po vymření jejich rodu připadl Janu Korvínovi a po něm rodu Zápolských, kteří ho vlastnili od konce 15. století až do roku 1526, kdy hrad přešel do majetku Thurzovců, z nich František Thurzo hrad podstatně rozšířil a opevnil.

Zámek Bojnice Poslední majitel Ján Pálffy hrad přestavoval v letech 1889 až 1910. Ján Pálffy se soustředil na sběratelskou činnost – nakupoval předměty nabízené na evropských dražbách. Zanechal po sobě vzácný soubor bojnického hradního komplexu, architektonický celek začleněný do okolního přírodního prostředí s bohatou sbírkou uměleckých a historických předmětů.

Po skončení druhé světové války roku 1945 byl Bojnický zámek zestátněn. O pět let později v roce 1950 zámek vyhořel. Následky požáru byly odstraněny na náklady státu a došlo i na celkovou obnovu zámku. Po obnově bylo rozhodnuto, že na zámku Bojnice bude zřízeno muzeum a zámek bude zpřístupněn veřejnosti. Od roku 1970 je zámek Bojnice národní kulturní památkou.


Lázně Bojnice


ZOO Bojnice

ZOO Bojnice ZOO Bojnice patří k zoologickým záhradám všeobecného zaměření. V minulosti se věnovala větší pozornost například rysovi ostrovidovi a horským kozám. Dnes její zaměření směruje spíše na vzácné a ohrožené druhy zvířat. První slovenská zoologická zahrada v Bojnicích byla slavnostně veřejnosti otevřena 1. dubna 1955. V roce 2008 Bojnická zoologická zahrada již přivítala svého 20-miliontého návštěvníka. Bojnická zoologická zahrada nabízí druhů na své celkové rozloze 41 ha přes 3000 zvířat více jak 400 druhů.


Nabídky zájezdů a ubytování v Bojnicích

Denně pro Vás na internetu vyhledáváme a vybíráme nejvýhodnější slevy na zájezdy a ubytování v lázních Bojnice. Nabídky naleznete níže.


SLEVA 55 %
3 DNY PRO 2 S POLOPENZÍ JEN ZA 2299 Kč!

Lázně Bojnice

Image1 Bojnické termální lázně tvoří 9 termálních pramenů s unikátním složením, které vyvěrají z hloubky 1200 až 1300 metrů a jejichž teplota při ústí kolísá mezi 28 a 52°C.

Podrobnosti

Výlety a okolí

Image1 Přímo nad městem se tyčí zámek Bojnice - jeden z nejstarších a nejvýznamnějších slovenských zámků. V Bojnicích se také nachází nejstarší slovenská ZOO.

Podrobnosti

Ubytování

Image1 Zámecký hotel REGIA 3* se nachází v tichém a příjemném prostředí historického a lázeňského mestečka BOJNICE. K ubytování slouží 57 modernizovaných pokojů a 3 apartmány.

Podrobnosti